1986 metais, kuomet sprogo 4 reaktorius, likę reaktoriai buvo avariniu būdu sustabdyti. Taip pačiais metais buvo atliktas reaktorių techninis aptarnavimas, įkrauta nauja branduolinio kuro dozė. Visi trys nesprogę reaktoriai buvo vėl paleisti.
1991 metais antrojo bloko turbinų salėje kilo gaisras. Elektros variklio valdymo laidai buvo sudėti kartu su srovės laidais. Dėl prastos laidų izoliacijos įvyko trumpas jungimas ir elektros variklis pradėjo suktis maksimaliu greičiu. Greičiau nei galėjo atlaikyti pagrindinės ašies guoliai. Guoliai neatlaikė, variklis išlakstė gabalais suardydamas greta buvusio transformatoriaus alyvos talpyklą. Išsiliejusi alyva užsidegė. Gaisras persimetė ant turbinų salės stogo, kuris, nesilaikant techninio reglamento, buvo dengtas degiu bitumu. Įsisiautėjęs gaisras į atmosferą pakėlė visas, per avariją ant stogo išmestas, ir nesutvarkytas radioaktyvias dulkes. Aplinkinės dalinai išvalytos teritorijos ir vėl buvo užterštos radioaktyviomis medžiagomis. Gaisrininkai su ugnimi ir vėl turėjo kovoti itin pavojingomis sąlygomis.
Apie šį gaisrą mažai kas žino. Vėl buvo dedamos maksimalios pastangos, kad informacija nepasklistų. Vis dėl to elektrinė buvo pripažinta itin nesaugia ir buvo nuspręsta ją uždaryti. Gaisro metu išjungtas antrasis blokas taip ir nebuvo įjungtas. Nors kelis milijonus kainavęs į reaktorių įkrautas branduolinis kuras elektrą gaminti galėjo dar 20 metų. Darbininkams buvo iškelta niekada nevykdyta užduotis – iš reaktoriaus aktyvios zonos iškelti nepanaudotą radioaktyvų kurą.
Po antrosios avarijos likę du reaktoriai dar kurį laiką dirbu. Pirmasis buvo išjungtas 1997 metais, o paskutinis, naujausias ir buvęs vos už sprogusio reaktoriaus sienos – trečiasis – veikė iki 2000 metų.
Perziurejau visas laidas ir laukiu nesulaukiu nauju 🙂